KRMT archyvas

Kėdainių rajono mokyklų mokinių savivaldos institucijų  pavasario forumas ,,Bręstanti Galimybė“

2017 m. Balandžio 21 d. prasidėjo KRMT pavasario forumas, kurį atidarė KRMT pirmininkas Valdas Kupčinskas ir koordinatorė Vilija Girdauskaitė.  Greitai prabėgusios 3 dienos buvo įkvėpimo ir motyvacijos  pliūpsnis forumo dalyviams – mokyklų savivaldų atstovams bei pačiai KRMT komandai. Už tai esame labai dėkingi Kėdainių rajono merui Sauliui Grinkevičiui ir Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktoriui Henrikui Vaicekauskui.

Net lietuvių klasikas Kristijonas Donelaitis ,,Metuose‘‘ pavasarį apibūdino kaip laikotarpį, kurio metu reikia dirbti vardan gausaus derliaus rudenį. Tad forumo dalyviai, padedami įvairių lektorių ir KRMT komandos, pradėjo tobulėjimo ir augimo galimybių paieškas.

Kai vieni rinkosi penktadienio vakarą leisti su draugais, mieste, ar tiesiog namie, ilsintis po savaitės darbų, tuomet aktyviausi Kėdainių rajono mokinių savivaldų nariai drauge su KRMT vyko į laisvalaikio užimtumo ir turizmo filialą Slabados kaime, Veprių miestelyje (Ukmergės raj.) ir pasitiko turiningą savaitgalį.

Pirmąjį vakarą projekto ,,Idėja +’’ pristatymu pradėjo buvusi organizacijos pirmininkė, aktyvi visuomenininkė jaunimo tarpe Birutė Jankauskaitė.

Viso forumo metu vyko simuliacija, kurios pagrindinė idėja  – supažindinti dalyvius su tuo, kaip veikia jaunimo politika, didelių renginių organizavimas, efektyvus komandų darbas, bendradarbiaujant įvairioms organizacijoms ir institucijoms, siekiant bendro tikslo.

Sekanti diena prasidėjo nuo mankštos – puikaus energijos užtaiso likusiai dienai. Po pusryčių pas forumo dalyvius atvyko psichologės iš įvairių Kėdainių švietimo įstaigų – Olga Lukšienė, Jūratė Arlauskienė, Ramunė Ūsė bei Jūratė Žuravliovienė. Specialistės supažindino su psichologo darbu ir vaidmeniu mokykloje, pasidalino  patirtimis iš psichologų kasdienybės bei metodais, padedančiais kurti geresnį emocinį foną savo aplinkoje.

Paskaitą ,,Kaip išlaikyti unikalumą?‘‘ su provokuojančiomis praktikomis vedė lektorius Arnas Markevičius. Jis pasakojo apie pagrindinius emocinius poreikius, jų svarbą, renkantis veiklas ir pokyčių prasmę žmogaus gyvenimui ir asmeniniam tobulėjimui. Dalyviai liko išties patenkinti užsiėmimu, kadangi jis baigėsi itin energingu šokiu ir vidinio entuziazmo išlaisvinimu.

Popiet atvyko pranešėjas Lukas Kaminskis – devyniolikmetis vaikinas su plačiu veiklų, projektų ir iniciatyvų spektru. Šiuo metu, pagrindinė jo veikla – organizacija Turing Society, ieškanti įvairių problemų sprendimų, pasitelkiant technologijas. Vienas iš organizacijos vykdomų projektų – Tesla Gigafactory pritraukimas į Lietuvą. Apie tai, kaip susikurti sau darbo vietą, pagal turimus pomėgius, kad tai būtų naudinga ne tik patiems, bet ir visuomenei, kaip sudominti žmones savo idėjomis ir pasakojo šis pranešėjas.

Po dienos paskaitų prasidėjo KRMT narių parengtos darbo grupės, kurių metu dalyviai mokėsi rašyti projektus, atrasti savyje lyderio savybes ir kalbėti viešai auditorijai, ieškojo sprendimų, kaip kurti gerą emocinę aplinką savo bendruomenėse. Vėlai vakare, po intensyvaus darbo visi žaidė LMS žaidimus.

Labai greitai atėjo ir paskutinioji forumo diena. Be mankštos, skanaus maisto, besibaigiančios simuliacijos, svarbiausias dienos įvykis buvo MSF – mokinių savivaldų forumas. Jo metu, bendru sutarimu buvo patvirtinta organizacijos pirmininko Valdo Kupčinsko praėjusios kadencijos veiklos ataskaita ir demokratiniu būdu išrinkta nauja Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė – Gunda Krasauskaitė.

Kaip visad, pagal nusistovėjusias Lietuvos moksleivių sąjungos tradicijas, atėjo emocionali forumo pabaiga. KRMT narių skruostais riedėjo ašaros, atsisveikinant su Valdo Kupčinsko pirmininkavimu ir skambant naujosios pirmininkės pirmajai kalbai. Telieka jiems palinkėti sėkmės sekančiuose gyvenimo posūkiuose įveikiant artėjančius iššūkius. Abu yra verti nuoširdžios padėkos. Valdas – už puikų pirmininkavimą ir įsimintiną forumą, o Gunda – už drąsą prisiimti atsakomybę eiti pirmininkės pareigas.

Mintys vienija žmones. Organizacija, turinti širdį, kaip dažnai yra apibūdinama Lietuvos moksleivių sąjunga, džiaugiasi, matydama jaunus žmones, turinčius daug gerų minčių ir idėjų, drąsos diskutuoti, neigti atgyvenusias tiesas bei kurti sau ir kitiems geresnį rytojų.

Štai nuskamba paskutinis LMS‘ietiškas plojimas. O, taip! Ne paskutinį kartą susitikom, mielieji. Ačiū!

KRMT narė Ugnė Petraitytė

Rajono mokinių taryba startuoja su radijo laida

Nuo rugsėjo pirmosios internetu startuojantis naujas miesto radijas „Centro FM” žada pateikti Kėdainiečiams pačiu įvairiausių laidų. Kėdainių rajono mokinių tarybos narės apsilankė „Centro FM” studijoje ir įrašinėjo „Moksleivių aktualijų” laidą. Sėkmės laidų kūrėjams!

Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė Indrė Liaugminaitė.

Kėdainių rajono mokinių tarybos atstovai lankėsi seime

Kovo 10 dieną Lietuvos Respublikos Seime vyko gėlių, skirtų padėti ant Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų kapų, perdavimo ceremonija. Gėlių puokštė buvo padėta ant Nepriklausomybės akto signataro Povilo Aksomaičio kapo.
Nupintų trispalvių – geltonos, žalios ir raudonos spalvos – draugystės apyrankių, užrišimas ant Gediminaičių stulpų konstrukcijos.

Ceremonijoje dalyvavo Kėdainių rajono mokinių tarybos atstovai.

Kėdainių rajono mokinių tarybos nariai susitiko su Lietuvos moksleivių sąjungos tarptautinių reikalų koordinatoriumi Luku Adomaičiu

2014 m. vasario 12 d. Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje rajono mokinių taryba susitiko su Lietuvos moksleivių sąjungos tarptautinių reikalų koordinatorium Luku Adomaičiu.

LMS atstovas pasakojo apie savo veiklą, atsakinėjo į mokinių klausimus.

Kėdainių rajono mokinių tarybos narės lankėsi Dotnuvos pagrindinėje mokykloje

Sausio 26 d. Kėdainių rajono mokinių tarybos narės lankėsi Kėdainių rajono Dotnuvos pagrindinėje mokykloje.

Augustė ir Ineta supažindino mokyklos moksleivius su KRMT veikla. Dalijosi turima patirtimi formuojant komandą, organizuojant darbus. Skatino suburti mokinių savivaldą savo mokykloje.
Padėka nuo mūsų skrieja aktyviems mokiniams, dalyvavusiems susitikime!

Gražios likusios savaitės!

Augustė Dumčiūtė, KRMT narė

Rinkiminis moksleivių savivaldų forumas

Šių metų rugsėjo 29 dieną, Kėdainių rajono savivaldybėje buvo renkama nauja Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė 2014/15 m.m. Ja tapo Šviesiosios gimnazijos mokinė Indrė Liaugminaitė.

Kėdainių rajono mokinių tarybos nariai dalyvavo Žiemos forume „Ateitis – tai Tu!”

Sausio 22-24 d.  Kėdainių rajono mokinių tarybos merginos dalyvavo Žiemos forume „Ateitis – tai Tu!”, kurį  organizavo Kauno MSIC. Narės dalyvavo darbo grupėse, kuriose kėlė savo kompetencijas savivaldų veiklos planavimo sriyje. Bendravo ir dalijosi patirtimi su kitų savivaldų moksleiviais.
Laikas pralėkė žaibiškai, ir paliko neišdildomus įspūdžius ir didelį bagažą žinių, kurias pritaikysime savo veikloje. 

Emilija Adomaitytė KRMT narė

Koliažas – savęs išraiškos priemonė dailės terapijos praktikoje

Lapkričio 19 d. KRMT nariai ir savanoriai dalyvavo projekto „Menas – nusikaltimų prevencijos priemonė” veikloje „Koliažas – savęs išraiškos priemonė dailės terapijos praktikoje” . Kiekvienas dalyvis darė savęs išreiškimo koliažą panaudojant žurnalų skiautes, spalvotus pieštukus ir rašiklius, flomasterius. Savo kūrinius pristatė bandydami save giliau pažinti. Klausėmės įdomios paskaitos apie įvairias dailės terapijos formas ir jų poveikį norint suvokti save ir sužinojome, kaip įveikti stresines situacijas.
Dėkojame lektorei Marijai Giliovai – Urbienei, VŠĮ Gerosios Naujienos centro savanorei – menininkei.

Informaciją paruošė Ineta Stebulytė

Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininko rinkimai

Spalio 14 d. vyko Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininko rinkimai, kuriuose dalyvavo 27 mokiniai iš Kėdainių šviesiosios, „Atžalyno” gimnazijų, Juozo Paukštelio, „Ryto”, „Aušros” sveikatinimo ir sporto pagrindinių mokyklų. Išklausę 3 kandidatų programas, mokiniai išsirinko tarybos pirmininkę. Ja tapo Šviesiosios gimnazijos 3 klasės mokinė Gabrielė Pabrinkytė. Pirmininkę pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Vidmantas Valantiejus, jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė.

Projektas ,,Menas – nusikaltimų prevencijos priemonė“

Kėdainių rajono mokinių tarybos nariai kėlė savo kompetencijas vykdydami projektą ,,Menas – nusikaltimų prevencijos priemonė”.
Lapkričio 14 d. vyko dailės terapija – piešimas ant stiklo.

Dalyviai rinkosi jiems patikusias spalvas ir piešė tai, ką jautė. Vėliau mokiniams buvo atskleista kiekvienos spalvos reikšmė. Taip dalyviai turėjo puikią galimybę dar kartą pažinti save. Meno terapiją vedė psichologė Olga Lukšienė.
Lapkričio 15 d. moksleiviams buvo suteikta galimybė išmokti valdyti savo emocijas pasitelkiant tam tikrus metodus tarp kurių ir smėlio terapiją. Mokymus vedė soc. pedagogė metodininkė Loreta Pabrinkienė. RMT sako didelį ačiū lektorėms už nuoširdžias pamokėles!

„Mokymai „Rankų darbo popieriaus gamyba“

Lapkričio 12 d. Kėdainių dailės mokykloje vyko projekto „Menas – nusikaltimų prevencijos priemonė” mokymai  „Rankų darbo popieriaus gamyba”.

Rajoninės mokinių tarybos nariai rinkosi išbandyti save – mokėsi gaminti rankų darbo popierių. Tai buvo puiki proga atskleisti savo kūrybines galias, leisti vystytis vaizduotei, atrasti naujus gebėjimus. Šis užsiėmimas padėjo nors trumpam atsiriboti nuo kasdieninių rūpesčių, leido patirti augimo bei tobulėjimo jausmą. Grožėjomės vieni kitų darbais ir buvome patenkinti savo kūrybos vaisiais.
Dėkojame lektorėms –  Kėdainių dailės mokyklos direktorei Vidai Burbulienei ir vyresniajai mokytojai Eligijai Venclovienei.

Informacija – KRMT pirmininkės Indrės Liaugminaitės

Lapkričio 4 dieną įvyko VIII Lietuvos mokinių parlamento rinkimai

Lapkričio 4 d. Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos salėje vyko VIII Lietuvos mokinių parlamento rinkimai, kuriuose Kėdainių rajono mokinių taryba savanoriavo. Dvejus metus Kėdainių rajono moksleivių interesus Lietuvos mokinių parlamente atstovaus Kėdainių „Atžalyno” gimnazijos mokinė Ugnė Pikšrytė ir Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokinys Povilas Budrys.

Kėdainių rajono mokinių taryba linki sėkmės Ugnei ir Povilui!

 

Kėdainių rajono mokinių taryba kviečia rajono mokyklų savivaldų institucijas dalyvauti konkurse „Bendruomeniškiausia 2016 metų mokinių savivaldos institucija“

Konkursas skiriamas Vietos bendruomenių metams paminėti. Konkurso tikslas – skatinti rajono mokyklų mokinių savivaldų institucijų  bendruomeniškumą, kūrybiškumą, aktyvumą ir dalijimąsi gerosiomis patirtimis. Organizatoriai –  Kėdainių rajono mokinių taryba ir Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba.

Kėdainių rajono mokinių taryba kviečia rajono mokyklų savivaldų institucijas dalyvauti konkurse
  „Bendruomeniškiausia 2016 metų mokinių savivaldos institucija“.

Spalio 24 – 26 dienomis Klaipėdoje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) rudens forumas „Siek neįmanomo – pasieksi maksimumą“!

Forumo metu moksleiviai dirbo atskirose darbo grupėse: komunikacijos, projektų rašymo, tarptautinių ryšių, laiko planavimo, veiklos plano ir kitose. Kiekvienas dalyvis įgijo vis kitokių naujų ir naudingų žinių. Kėdainiečiai džiaugiasi gavę tokią galimybę praplėsti savo akiratį, išmokti daug naujų dalykų ir įgyti neįkainojamos patirties dirbant su įvairiais žmonėmis, atliekant praktinius darbus savose darbo grupėse.

Naujoji Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė Indrė Liaugminaitė dalyvavo pirmuosiuose LMS valdybos posėdžiuose. 2013-2014m. KRMT pirmininkė Gabrielė Pabrinkytė gavo LR švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštą už nuoširdų bei aktyvų darbą atstovaujant mokinių interesams regiono bei nacionaliniu lygmeniu. Taip pat rudens forume buvo organizuojamos socializacijos – neoficialioji dalis, kuomet dalyviai galėjo laisvai bendrauti su kitais moksleiviais. Be to, vyko LMS talentų vakaras, kuriame Kėdainių rajono mokinių tarybos komanda užėmė pirmąją vietą.

Projektas „Mokiniai – mokiniams!“

Kėdainių rajono mokinių tarybos komanda: Gabrielė Pabrinkytė, Kęstutis Gaidukevičius, Emilis Ruzveltas vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro finansuojamą projektą „Mokiniai– mokiniams!”. Projekto koordinatorė – Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Vilija Petkūnienė. 

Projekte dalyvauja mokiniai iš Kėdainių, Ukmergės, Jonavos, Prienų, Kauno ir Raseinių rajonų savivaldybių. Po bendrų mokymų projekto dalyviai organizuos neformaliojo švietimo veiklas savo rajonų mokyklose, skatins mokinius lyderystei ir savanorystei.

Jau įvyko dveji mokymai, kuriuose dalyvavo 48 mokiniai iš 24 Lietuvos mokyklų: 

  • „Kūrybinės užduotys, žaidimai. Lyderystė ir kūrybiškumo ugdymas”,
  • „Darbas komandoje. Komandinio darbo principai, vaidmenys. Savanoriška veikla ir pagrindiniai jos principai”.

Pasibaigus projektui įgyta patirtis bus skleidžiama kaip galimas veiklos modelis, užtikrinantis geresnę neformaliojo vaikų švietimo kokybę savivaldybėse.

Mokinių savivaldos institucijų stiprinimo forumas: „Mokinių savivaldos – kokios yra ir kokios galėtų būti?“

24 d. Kėdainių švietimo pagalbos tarnyboje (KŠPT) įvyko mokinių savivaldos institucijų stiprinimo forumas : „Mokinių savivaldos – kokios yra ir kokios galėtų būti? ”. 

Forume dalyvavo  rajono gimnazijos bei progimnazijos,pagrindinės mokyklos. Savivaldų atstovai su jų kuratoriais, rajono mokinių tarybos nariais dirbo darbo grupėse, kuriose atskleidė savo savivaldų veikimo ir sudarymo principą, išanalizavo trūkumus bei privalumus, juos pristatė.

Diskutavome apie KŠPT vadovo Henriko Vaicekausko pateiktas idėjas ir siūlymus, kokybiškesniam rajono mokinių atstovavimui.Rajono mokinių tarybos koordinatorė Vilija Girdauskaitė pristatė Kėdainių rajono mokinių savivaldos 2016 metų plėtros programą.  Jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė apibendrino pateiktas idėjas, kuriomis artimiausiu metu mūsų organizacija aktyviai padirbės ir išanalizuos, kaip tai galėtų produktyviau paveikti atstovavimą viso rajono mokiniams.

Kėdainių rajono mokinių tarybos narė Emilija Adomaitytė

Paskutiniai projekto „Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų savivaldų šturmas“ mokymai

Lapkričio 19 d. KRMT narės Indrė Liaugminaitė ir Marta Gadišauskaitė vedė paskutinius projekto  „Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų savivaldų šturmas”  mokymus Truskavos pagrindinės mokyklos mokinių tarybos atstovams. Susitikimo metu kalbėjome apie savanorystę, aptarinėjome mokykloje vyraujančias problemas ir ieškojome sprendimų būdų.  Skatinome bendradarbiavimą tarp savivaldų. Linkime šios mokyklos mokiniams sėkmės mokinių interesų atstovavime. 

Indrė Liaugminaitė


Lapkričio 21 d. Kėdainių rajono mokinių tarybos atstovai kėlė savo kompetencijas Vilniuje vykusioje SALTES konferencijoje

Šeštadienį 21 d. Kėdainių rajono mokinių tarybos atstovai kėlė savo kompetencijas Vilniuje vykusioje SALTES konferencijoje „Kompetencijų stiprinimas darbe su savanoriais” . Pagilinome turimas žinias ir įgijome naujų ne tik apie savanorystę, bet  ir apie finansavimo galimybes, ekologiją. Dalyvavome mokymuose „Kaip būti aplinkai draugišku biuru”, susipažinome su „Point of You” sąmoningumo žaidimu, savirefleksija koučingo ritmu.  Įgytas žinias panaudosime KRMT veiklų organizavime.

Birutė Jankauskaitė, KRMT l.e.p. pirmininkė


Projektas „Kėdainių rajono mokyklų savivaldų šturmas“ jau artėja į pabaigą

KRMT atstovės Augustė Dumčiūtė ir Marta Gadišauskaitė, tęsdamos projektą „Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų savivaldų šturmas”, spalio 19 d. Labūnavos pagrindinėje mokykloje suorganizavo mokymus „Mokinių interesų atstovavimas. Savanorystė” .

Spalio 20 d. Birutė Jankauskaitė ir Viktorija Lapėnaitė mokymus vedė Krakių M. Katkaus gimnazijoje. Savivaldų nariai aptarinėjo problemas, kurios vyrauja mokyklose, ieškojo būdų jas spręsti. Kalbėjosi apie savanorystę, mokinių interesų atstovavimo svarbą ir stiprinimą, skatino aktyvumą ir bendravimą su Kėdainių rajono mokinių taryba.
Džiaugiamės sustiprėjusiu bendradarbiavimu ir linkime mokinių savivaldoms sėkmės mokinių interesų atstovavime.

Viktorija Lapėnaitė


Projektas „Kėdainių rajono mokyklų savivaldų šturmas“ Akademijos gimnazijoje startavo su nauja projekto tema: „Mokinių interesų atstovavimas. Savanorystė”

Mokymus organizavo Kėdainių rajono mokinių tarybos narės Indrė Liaugminaitė ir Augustė Dumčiūtė.

Susitikimo metu kalbėjome apie mokykloje vyraujančias problemas, jų sprendimų būdus bei galimybes, savanoriavimą.

Indrė Liaugminaitė


Projektas „Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų savivaldų šturmas“ Truskavoje

Mokymų ciklą „Mokinių tarybos veikla. Savivaldos veiklų planų sudarymas” baigėme Kėdainių rajono Truskavos pagrindinėje mokykloje.

Tai ketvirtoji rajono mokykla, kurioje lankėsi KRMT komanda: Indrė Liaugminaitė, Birutė Jankauskaitė, Viktorija Lapėnaitė. Džiaugiamės šiltu bendravimu ir galimybe perduoti patirtį Truskavos mokyklos savivaldai.

Birutė Jankauskaitė


Mokymai Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinės mokyklos mokinių tarybai

Rugsėjo 29 d. Labūnavos pagrindinės mokyklos mokinių taryba susipažino su Kėdainių rajono mokinių tarybos veikla, mokėsi kaip rašyti veiklos planą, diskutavo moksleiviams aktualiomis temomis. Mokymus vykdydamos projetą „Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų savivaldų šturmas” vedė KRMT komanda: Indrė Liaugminaitė, Augustė Dumčiūtė, Viktorija Lapėnaitė, Marta Gadišauskaitė.

Augustė Dumčiūtė


Projektas „Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų savivaldų šturmas“ tęsiamas Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje

Rugsėjo 28 d. Kėdainių rajono mokinių tarybos narės Indrė Liaugminaitė ir Augustė Dumčiūtė suorganizavo mokymus „Mokinių tarybos veikla. Savivaldos veiklos planų sudarymas” Krakių M.Katkaus gimnazijos savivaldos nariams. Moksleiviai susipažino su Kėdainių rajono mokinių tarybos veikla, papasakojo apie savo gimnazijos savivaldą, mokėsi kaip sudarinėti veiklos planus, diskutavo aktualiais klausimais, žaidė simuliacinius žaidimus.

Augustė Dumčiūtė


Kėdainių rajono mokinių tarybai vadovaus naujas pirmininkas

Rugsėjo 21 d. Kėdainių rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko Kėdainių rajono mokinių savivaldų institucijų rinkiminis forumas, kurio metu buvo pristatyta KRMT pirmininkės Indrės Liaugminaitės 2014-2015 m.m. metinė veiklos ataskaita ir vyko naujojo KRMT pirmininko rinkimai. Užimti pirmininko postą kandidatavo: Birutė Jankauskaitė ir Povilas Budrys, Kėdainių šviesiosios gimnazijos gimnazistai.

Forumo metu sveikinimo žodį moksleiviams tarė Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, Kėdainių SJRT koordinatorė Audronė Stadalnykienė, SJRT pirmininkas Valentinas Jankauskas, LMS biuro narys, Lukas Gedvila.

Forume dalyvavo 58 savivaldų nariai deleguoti iš rajono ugdymo įstaigų. Po kandidatų prisistatymo kalbų, slapto balsavimo metu, vadovauti Kėdainių rajono mokinių savivaldai išrinktas Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokinys Povilas Budrys.

Sveikiname Povilą ir linkime sėkmės.

Kadenciją baigusi pirmininkė Indrė Liaugminaitė


Mes ir per atostogas aktyvūs

Rugpjūčio 25 dieną Kėdainių rajono mokinių tarybos nariai dalyvavo „Jaunimo garantijos” organizuotame renginyje „Jaunimas – rytdienos lyderiai”. Džiaugiamės, kad nepraleidome progos linksmai ir turiningai praleisti vieną iš paskutinių vasaros dienų. Renginyje iš kito kampo aktorių gavome tikrai daug naudingų žinių, kurios pravers, jeigu ne dabar, tai ateityje. 🙂

Nors mokslo metai dar neprasidėjo, rugpjūčio 26 d. aktyviausi mūsų komandos nariai susirinko į susirinkimą, per kurį mes aptarėme moksleivių savivaldų forumą, planavome ką galėsime nuveikti prasidėjus mokslo metams ir linksmai praleidom laiką, dalindamiesi vasaros įspūdžiais. Esam pailsėję ir nusiteikę toliau atstovauti Kėdainių rajono moksleivių interesus. Kėdainių rajono mokinių taryba linki saulėtų ir linksmų paskutinių atostogų dienų. 

Rajoninės mokinių tarybos pirmininkė Indrė Liaugminaitė


Kėdainių rajono mokinių tarybos susitikimas su Telšių rajono mokinių parlamento atstovais

Birželio 3 d. vyko dalykinis Kėdainių rajono mokinių tarybos susitikimas su Telšių rajono mokinių parlamento atstovais bei jų koordinatore. KRMT supažindino su vykdoma veikla, pristatė svečiams savo nuostatus. Telšiečiai pasidalino savo patirtimi dirbant su jaunimu. Moksleiviai apsikeitė idėjomis, davė patarimų, kaip pagerinti darbą, padaryti jį tikslingesnį. Išsiskirstėme su mintimis apie tolesnį bendradarbiavimą ir bendrus projektus.

Karolina Juknaitė


Aptarta Kėdainių rajono mokinių tarybos veikla 2014-2015 mokslo metais

Kėdainių rajono savivaldybėje rajono mokinių tarybos pirmininkė Indrė Liaugminaitė pristatė metinę veiklos ataskaitą. Pirmininkė džiaugėsi, kad moksleiviai, suprasdami savo nuomonės atstovavimo svarbą, vis dažniau su mokyklos administracija argumentuotai diskutuoja mokyklos bendruomenei aktualiais klausimais. 2014 – 2015 m. m. Kėdainių RMT dalyvavo organizuojant ir vykdant trijų projektų veiklą, vykdė akcijas skatinančias pilietiškumą, surengė 6 diskusijas su įdomiais žmonėmis, moksleiviams aktualiais klausimais. Taip pat kiekvieną mėnesį yra rengiami Vadovų Klubo susirinkimai, kurių metu aptariamos opiausios mokyklose esančios problemos, ieškoma jų sprendimo būdų.

Lietuvos moksleivių sąjungos padalinys Kėdainiuose aktyviai siekia, kad moksleivių interesams būtų atstovaujama tinkamai, todėl džiaugiamės šių metų pasiekimais ir keliame dar aukštesnius lūkesčius kitiems mokslo metams.

Karolina Juknaitė


Gruodžio 5 d. Kėdainių rajono mokinių tarybos nariai šventė Tarptautinę savanorių dieną

Mūsų pasveikinti atvyko VŠĮ „Laiptai į viltį“ nariai. Žiūrėjome pačių sukurtą filmuką apie savanorystę. Dalijomės lauktuves gautas iš traukinio, kuris pajudėjęs iš Vilniaus sustojo miestuose, kur aktyviai vykdoma savanoriška veikla ir perdavė dovanėles. Sulaukėme viešnios iš Vengrijos Barbaros Ellenbacher. Ji papasakojo savo savanorystės istorijas.

Mes didžiuojamės savo savanoriška veikla be atlygio padėti žmonėms.

Informaciją parengė RMT pirmininkė Indrė Liaugminaitė


Gegužės 13 d. Kėdainių rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko Moksleivių savivaldų forumas.

2014 m. gegužės 13 d. Kėdainių rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko  pirmasis Moksleivių savivaldų forumas. Forumą organizavo Kėdainių rajono mokinių taryba. MSF dalyvavo 36 mokiniai iš 7 savivaldų : Suaugusių ir jaunimo mokyklos, „Ryto”, „Aušros” sveikatinimo ir sporto, J. Paukštelio pagrindinių mokyklų, „Atžalyno”, Šviesiosios bei Josvainių gimnazijų. 

Šiame moksleivių savivaldų forume Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė Gabriele Pabrinkytė pristatė Rajono mokinių tarybos metinę ataskaitą.
Vyko dikusijos grupėse įvairiais klausimais:
1) Kėdainių rajono mokyklų mokinių savivaldų bendras tikslas ir darbai;
2) Jaunimo centro klausimas: reiukalingumas ir galimos veiklos centre.
4) Moksleivių baimė. Mitas ar realybė. Sprendimo būdai.
5)Jaunimo aktyvumas Kėdainių mieste.

Apdovanojome Kėdainių rajono mokinių tarybos logotipo sukūrėją.

Atsisveikinome su RMT nariais, jau baigiančiais ne tik mokyklą, bet ir veiklą rajoninėje taryboje – Arniu Aleinikovu bei Berlėtaite Dominyka!
Džiaugiamės šių metų produktyviu darbu, apsvarstytais Kėdainių jaunimui svarbiais klausimais. Tariame „Nepaskutinį kartą susitikome” ir tikimės, kad mūsų veiklos ateityje bus dar labiau aktyvesnės ir naudingesnės!

Kėdainių rajono mokinių tarybos narė Gabija Pyragiūtė

Skip to content