Startavo projekto “Antroji Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių savivaldos institucijų šturmo dalis“

„Antroji Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų savivaldų šturmo dalis“ – tai “Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų savivaldų šturmas” tęsinys, finansuojamas Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis,  kuris orientuotas į  Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų savivaldų institucijų trūkstamų kompetencijų kėlimą, taikant mokiniams patrauklias veiklų formas.

Projekte dalyvaus keturių Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų savivaldų nariai: Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija, Akademijos gimnazija, Truskavos pagrindinė mokykla, Labūnavos pagrindinė mokykla.

Projekto vykdytojai – Kėdainių rajono mokinių tarybos narės Augustė Dumčiūtė ir Marta Gadišauskaitė  supažindins savivaldų narius su moksleivių įtraukties į visuomenišką veiklą skatinimo būdais. Padės išsirinkti efektyviausia būdą kiekvienai mokyklai pagal moksleivių poreikius,   padės rasti atsakymus į iškilusius klausimus susijusius su moksleivių skatinimu įsitraukti į visuomenišką veiklą. Pateiks pavyzdžius, kaip savivaldos gali įtraukti visą mokyklos moksleivių bendruomenę į problemų sprendimo būdų ieškojimą.

Pirmieji mokymai jau įvyko Kėdainių r. Akademijos gimnazijos ir Krakių Mikalojaus Katkaus mokinių savivaldos nariams. Mokymų tema:“Kaip sudominti, kai neįdomu?” Augustė ir Marta pateikė pavyzdžių bei padėjo gimnazijoms susidaryti planą kaip moksleivius sudominti ir įtraukti į visuomeniškas veiklas.

Susipažinome su keturių rajono mokyklų savivaldų institucijų veikla, kėlėme jų kompetencijas, įgijome projektų rašymo ir vykdymo bei mokymų organizavimo patirčių.

Džiaugiamės grįžtamuoju ryšiu. Projekto dalyviai išmoko rašyti veiklos planus.  Supažindinome ir aptarėme mokinių savivaldos tikslus ir nuostatus. Po šio projekto aplankytos mokyklų savivaldos pradėjo dirbti produktyviau, užsimezgė bendradarbiavimo ryšiai su Kėdainių rajono mokinių taryba.