Copyright 2019 - Kėdainių švietimo pagalbos tanyba

1

Kėdainių rajono mokyklų mokinių savivaldos institucijų Pavasario forumas

Balandžio 13- 15 dienomis Vepriuose (Ukmergės r.) vyko Kėdainių rajono mokinių tarybos (KRMT) organizuotas išvažiuojamasis Pavasario forumas ,,Tikroji kryptis", finansuotas lėšomis, skirtomis Kėdainių r. savivaldybės „Kėdainių rajono mokinių savivaldos plėtros 2018 metų programa“ vykdymui. Forumą atidarė ir sveikinimo žodį tarė Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė Gunda Krasauskaitė ir koordinatorė Vilija Girdauskaitė. Buvome supažindinti su Kėdainių rajono mokinių tarybos veikla, Lietuvos moksleivių sąjunga, forumo tikslu ir taisyklėmis. Mus padalino į penkias komandas su kuriomis praleidome daug laiko, išmokome ir suvokėme begalę naujų dalykų bei tobulėjome kaip komandos, savivaldos nariai. Jums turbūt kyla klausimas, kokiu būdu žaisdami galime kelti savo kompetencijas. Tačiau kiekviena komanda užduotis gaudavo simuliuodami mokyklos savivaldos darbą, tokiu būdu mums tikrai pavyko patobulėti. Taigi pirmąją dieną mes vykdėme komandos formavimą, mokėmės protokoluoti, išsiaiškinome kokios yra pirmininko pareigos bei kodėl bendradarbiavimas tarp  savivaldų yra svarbus. Baigiantis dienai daug reflektavome, komandos aptarė savo emocijas ir jausmus, pirmosios dienos pliusus ir minusus - taip mes mokėmės išreikšti savo nuomonę bei kritiką.

Antroji diena buvo labai produktyvi. Kėlėmės su saulės spinduliais ir muzika. Vos prabudę ėjome  pasikrauti energijos į puikią rytinę mankštą, kuri pakėlė mus ant kojų naujai gerai dienai! Pavalgę skanius pusryčius vėl dirbome savo komandose. Antrojoje simuliacijoje pasimokėme kas yra išorinė, vidinė komunikacijos, savo kailiu išbandėme šių pareigų atliekamus darbus. Sužinojome daug naujų faktų apie mokinių savivaldą, Lietuvos moksleivių sąjungą. Taip pat supratome, kaip tikslingai turi veikti marketingo ir rinkodaros atstovai, nariai turėjo galimybę praktikuoti šios srities pareigybes. Komandos dar labiau susipažino, dalinosi savo įgyta patirtimi. Pietų metu visi turėjo laiko pasišnekučiuoti su draugais, bei susipažinti su dar nepažįstamais dalyviais. Pailsėję kibome į darbus. Dalyviai aplankė tris darbo grupes: darbo grupę su Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos psichologėmis, diskutavome apie mokinių savivaldos svarbą bei klausėmės kuo svarbus yra originalumas, savitumas ir lavinome savo kūrybinius gebėjimus. Įgavę daug naujų žinių, turėjome laiko parašyti po laiškelį savo draugams, kuriuos sutikome forumo metu, tokiu būdu stiprinome savivaldų tarpusavio santykius. Pasistiprinę per vakarienę, turėjome trečiąjį simuliacijos užsiėmimą. Jo metu visiems teko susipažinti su kūrybinių industrijų komandos (KIK) veikla ir labai įtemptai bendradarbiauti su kitomis grupėmis, nes buvo gauta finalinė užduotis - dalyviams teko sukurti bendrą renginį. Pamatę renginį suvokėme, jog simuliacija tikrai pavyko, nes savivaldų nariai puikiai atskleidė jos tikslą. Sugrįžę į savo komandas reflektavome paskutinį kartą, vakaras buvo labai jausmingas, daug kalbėjome ir liejome džiaugsmo ašaras.

Paskutinę forumo dieną pradėjome skaniais pusryčiais, po kurių visi kartu susirinkome į balandžio mėnesio Vadovų klubą. Jo metu kalbėjome apie ekonomikos pamokų spragas, medijų raštingumą, balsavimą nuo šešiolikos metų bei nevyriausybinių organizacijų (NVO) privalumus ir trūkumus. Šiomis temomis turėjome plačią diskusiją, kurios metu teisę pasisakyti turėjo visi. Po vadovų klubo vyko mokinių savivaldų forumas, kurio metu KRMT pirmininkė Gunda Krasauskaitė pateikė savo veiklos ataskaitą. Išsirinkome naująją pirmininkę Karoliną Pralgauskytę, Kėdainių r. Josvainių gimnazijos 10 klasės mokinę. Iš visų rajono mokyklų Forume dalyvavę atstovai buvusios pirmininkės atskaitai ir naujosios patvirtinimui pritarė vienbalsiai.

Karolinai linkime sėkmės organizuojant veiklas ir dirbant rajono mokyklų mokinių gerovei. Dėkojame Gundai už vadovavimą KRMT 2017-2018 mokslo metais ir linkime sėkmės abitūros egzaminuose. Ačiū tariame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems, kad forumas įvyktų. Tikimės, kad gautas žinias dalyviai panaudos organizuojant ir stiprinant mokinių savivaldų institucijos veiklas Kėdainių rajone.

Viltė Giedraitytė, Kėdainių rajono mokinių tarybos narė