Copyright 2019 - Kėdainių švietimo pagalbos tanyba

1

Kėdainių rajono mokyklų mokinių savivaldos institucijų Pavasario forumas

Balandžio 13- 15 dienomis Vepriuose (Ukmergės r.) vyko Kėdainių rajono mokinių tarybos (KRMT) organizuotas išvažiuojamasis Pavasario forumas ,,Tikroji kryptis", finansuotas lėšomis, skirtomis Kėdainių r. savivaldybės „Kėdainių rajono mokinių savivaldos plėtros 2018 metų programa“ vykdymui. Forumą atidarė ir sveikinimo žodį tarė Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė Gunda Krasauskaitė ir koordinatorė Vilija Girdauskaitė. Buvome supažindinti su Kėdainių rajono mokinių tarybos veikla, Lietuvos moksleivių sąjunga, forumo tikslu ir taisyklėmis. Mus padalino į penkias komandas su kuriomis praleidome daug laiko, išmokome ir suvokėme begalę naujų dalykų bei tobulėjome kaip komandos, savivaldos nariai. Jums turbūt kyla klausimas, kokiu būdu žaisdami galime kelti savo kompetencijas. Tačiau kiekviena komanda užduotis gaudavo simuliuodami mokyklos savivaldos darbą, tokiu būdu mums tikrai pavyko patobulėti. Taigi pirmąją dieną mes vykdėme komandos formavimą, mokėmės protokoluoti, išsiaiškinome kokios yra pirmininko pareigos bei kodėl bendradarbiavimas tarp  savivaldų yra svarbus. Baigiantis dienai daug reflektavome, komandos aptarė savo emocijas ir jausmus, pirmosios dienos pliusus ir minusus - taip mes mokėmės išreikšti savo nuomonę bei kritiką.

Antroji diena buvo labai produktyvi. Kėlėmės su saulės spinduliais ir muzika. Vos prabudę ėjome  pasikrauti energijos į puikią rytinę mankštą, kuri pakėlė mus ant kojų naujai gerai dienai! Pavalgę skanius pusryčius vėl dirbome savo komandose. Antrojoje simuliacijoje pasimokėme kas yra išorinė, vidinė komunikacijos, savo kailiu išbandėme šių pareigų atliekamus darbus. Sužinojome daug naujų faktų apie mokinių savivaldą, Lietuvos moksleivių sąjungą. Taip pat supratome, kaip tikslingai turi veikti marketingo ir rinkodaros atstovai, nariai turėjo galimybę praktikuoti šios srities pareigybes. Komandos dar labiau susipažino, dalinosi savo įgyta patirtimi. Pietų metu visi turėjo laiko pasišnekučiuoti su draugais, bei susipažinti su dar nepažįstamais dalyviais. Pailsėję kibome į darbus. Dalyviai aplankė tris darbo grupes: darbo grupę su Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos psichologėmis, diskutavome apie mokinių savivaldos svarbą bei klausėmės kuo svarbus yra originalumas, savitumas ir lavinome savo kūrybinius gebėjimus. Įgavę daug naujų žinių, turėjome laiko parašyti po laiškelį savo draugams, kuriuos sutikome forumo metu, tokiu būdu stiprinome savivaldų tarpusavio santykius. Pasistiprinę per vakarienę, turėjome trečiąjį simuliacijos užsiėmimą. Jo metu visiems teko susipažinti su kūrybinių industrijų komandos (KIK) veikla ir labai įtemptai bendradarbiauti su kitomis grupėmis, nes buvo gauta finalinė užduotis - dalyviams teko sukurti bendrą renginį. Pamatę renginį suvokėme, jog simuliacija tikrai pavyko, nes savivaldų nariai puikiai atskleidė jos tikslą. Sugrįžę į savo komandas reflektavome paskutinį kartą, vakaras buvo labai jausmingas, daug kalbėjome ir liejome džiaugsmo ašaras.

Paskutinę forumo dieną pradėjome skaniais pusryčiais, po kurių visi kartu susirinkome į balandžio mėnesio Vadovų klubą. Jo metu kalbėjome apie ekonomikos pamokų spragas, medijų raštingumą, balsavimą nuo šešiolikos metų bei nevyriausybinių organizacijų (NVO) privalumus ir trūkumus. Šiomis temomis turėjome plačią diskusiją, kurios metu teisę pasisakyti turėjo visi. Po vadovų klubo vyko mokinių savivaldų forumas, kurio metu KRMT pirmininkė Gunda Krasauskaitė pateikė savo veiklos ataskaitą. Išsirinkome naująją pirmininkę Karoliną Pralgauskytę, Kėdainių r. Josvainių gimnazijos 10 klasės mokinę. Iš visų rajono mokyklų Forume dalyvavę atstovai buvusios pirmininkės atskaitai ir naujosios patvirtinimui pritarė vienbalsiai.

Karolinai linkime sėkmės organizuojant veiklas ir dirbant rajono mokyklų mokinių gerovei. Dėkojame Gundai už vadovavimą KRMT 2017-2018 mokslo metais ir linkime sėkmės abitūros egzaminuose. Ačiū tariame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems, kad forumas įvyktų. Tikimės, kad gautas žinias dalyviai panaudos organizuojant ir stiprinant mokinių savivaldų institucijos veiklas Kėdainių rajone.

Viltė Giedraitytė, Kėdainių rajono mokinių tarybos narė

Mokymai rajono mokyklų mokinių savivaldos institucijų veiklai stiprinti

Siūlomos temos:

 • Komandos formavimas
 • Lyderystė
 • Rinkodara
 • Savivaldos struktūros sudarymas
 • Veiklos plano rašymas
 • Komunikacija
 • Marketingas
 • LMS pristatymas
 • Mokymai klasių seniūnams

Dėl atvykimo pravesti mokymus Jūsų mokyklose kreiptis į mokymų vadoves.

 • Viltė Giedraitytė, Kėdainių šviesioji gimnazija, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Tėja Savelytė, Kėdainių šviesioji gimnazija el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

Kėdainių rajono mokyklų mokinių savivaldos institucijų  pavasario forumas ,,Bręstanti Galimybė‘‘

 

Balandžio 21 d. prasidėjo KRMT pavasario forumas, kurį atidarė KRMT pirmininkas Valdas Kupčinskas ir koordinatorė Vilija Girdauskaitė.  Greitai prabėgusios 3 dienos buvo įkvėpimo ir motyvacijos  pliūpsnis forumo dalyviams – mokyklų savivaldų atstovams bei pačiai KRMT komandai. Už tai esame labai dėkingi Kėdainių rajono merui Sauliui Grinkevičiui ir Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktoriui Henrikui Vaicekauskui.

Net lietuvių klasikas Kristijonas Donelaitis ,,Metuose‘‘ pavasarį apibūdino kaip laikotarpį, kurio metu reikia dirbti vardan gausaus derliaus rudenį. Tad forumo dalyviai, padedami įvairių lektorių ir KRMT komandos, pradėjo tobulėjimo ir augimo galimybių paieškas.

Kai vieni rinkosi penktadienio vakarą leisti su draugais, mieste, ar tiesiog namie, ilsintis po savaitės darbų, tuomet aktyviausi Kėdainių rajono mokinių savivaldų nariai drauge su KRMT vyko į laisvalaikio užimtumo ir turizmo filialą Slabados kaime, Veprių miestelyje (Ukmergės raj.) ir pasitiko turiningą savaitgalį.

Pirmąjį vakarą projekto ,,Idėja +’’ pristatymu pradėjo buvusi organizacijos pirmininkė, aktyvi visuomenininkė jaunimo tarpe Birutė Jankauskaitė.

Viso forumo metu vyko simuliacija, kurios pagrindinė idėja  – supažindinti dalyvius su tuo, kaip veikia jaunimo politika, didelių renginių organizavimas, efektyvus komandų darbas, bendradarbiaujant įvairioms organizacijoms ir institucijoms, siekiant bendro tikslo.

Sekanti diena prasidėjo nuo mankštos – puikaus energijos užtaiso likusiai dienai. Po pusryčių pas forumo dalyvius atvyko psichologės iš įvairių Kėdainių švietimo įstaigų – Olga Lukšienė, Jūratė Arlauskienė, Ramunė Ūsė bei Jūratė Žuravliovienė. Specialistės supažindino su psichologo darbu ir vaidmeniu mokykloje, pasidalino  patirtimis iš psichologų kasdienybės bei metodais, padedančiais kurti geresnį emocinį foną savo aplinkoje.

Paskaitą ,,Kaip išlaikyti unikalumą?‘‘ su provokuojančiomis praktikomis vedė lektorius Arnas Markevičius. Jis pasakojo apie pagrindinius emocinius poreikius, jų svarbą, renkantis veiklas ir pokyčių prasmę žmogaus gyvenimui ir asmeniniam tobulėjimui. Dalyviai liko išties patenkinti užsiėmimu, kadangi jis baigėsi itin energingu šokiu ir vidinio entuziazmo išlaisvinimu.

Popiet atvyko pranešėjas Lukas Kaminskis – devyniolikmetis vaikinas su plačiu veiklų, projektų ir iniciatyvų spektru. Šiuo metu, pagrindinė jo veikla – organizacija Turing Society, ieškanti įvairių problemų sprendimų, pasitelkiant technologijas. Vienas iš organizacijos vykdomų projektų – Tesla Gigafactory pritraukimas į Lietuvą. Apie tai, kaip susikurti sau darbo vietą, pagal turimus pomėgius, kad tai būtų naudinga ne tik patiems, bet ir visuomenei, kaip sudominti žmones savo idėjomis ir pasakojo šis pranešėjas.

Po dienos paskaitų prasidėjo KRMT narių parengtos darbo grupės, kurių metu dalyviai mokėsi rašyti projektus, atrasti savyje lyderio savybes ir kalbėti viešai auditorijai, ieškojo sprendimų, kaip kurti gerą emocinę aplinką savo bendruomenėse. Vėlai vakare, po intensyvaus darbo visi žaidė LMS žaidimus.

Labai greitai atėjo ir paskutinioji forumo diena. Be mankštos, skanaus maisto, besibaigiančios simuliacijos, svarbiausias dienos įvykis buvo MSF – mokinių savivaldų forumas. Jo metu, bendru sutarimu buvo patvirtinta organizacijos pirmininko Valdo Kupčinsko praėjusios kadencijos veiklos ataskaita ir demokratiniu būdu išrinkta nauja Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė – Gunda Krasauskaitė.

Kaip visad, pagal nusistovėjusias Lietuvos moksleivių sąjungos tradicijas, atėjo emocionali forumo pabaiga. KRMT narių skruostais riedėjo ašaros, atsisveikinant su Valdo Kupčinsko pirmininkavimu ir skambant naujosios pirmininkės pirmajai kalbai. Telieka jiems palinkėti sėkmės sekančiuose gyvenimo posūkiuose įveikiant artėjančius iššūkius. Abu yra verti nuoširdžios padėkos. Valdas - už puikų pirmininkavimą ir įsimintiną forumą, o Gunda – už drąsą prisiimti atsakomybę eiti pirmininkės pareigas.

Mintys vienija žmones. Organizacija, turinti širdį, kaip dažnai yra apibūdinama Lietuvos moksleivių sąjunga, džiaugiasi, matydama jaunus žmones, turinčius daug gerų minčių ir idėjų, drąsos diskutuoti, neigti atgyvenusias tiesas bei kurti sau ir kitiems geresnį rytojų.

Štai nuskamba paskutinis LMS‘ietiškas plojimas. O, taip! Ne paskutinį kartą susitikom, mielieji. Ačiū!

KRMT narė Ugnė Petraitytė

Nuo rugsėjo pirmosios internetu startuojantis naujas miesto radijas "Centro FM" žada pateikti Kėdainiečiams pačiu įvairiausių laidų. Kėdainių rajono mokinių tarybos narės apsilankė "Centro FM" studijoje ir įrašinėjo "Moksleivių aktualijų" laidą. Sėkmės laidų kūrėjams!

Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė Indrė Liaugminaitė

Kovo 10 dieną Lietuvos Respublikos Seime vyko gėlių, skirtų padėti ant Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų kapų, perdavimo ceremonija. Gėlių puokštė buvo padėta ant Nepriklausomybės akto signataro Povilo Aksomaičio kapo.
Nupintų trispalvių – geltonos, žalios ir raudonos spalvos – draugystės apyrankių, užrišimas ant Gediminaičių stulpų konstrukcijos.

Ceremonijoje dalyvavo Kėdainių rajono mokinių tarybos atstovai.

Kėdainių rajono tarybos nariai š.m. kovo 31 d. susirinkime išsirinko tarybos VALDYBĄ. Valdybą sudaro 13 mokinių tarybos narių: Gabija Pyragiūtė ("Aušros" sveikatinimo ir sporto pagrindinė mokykla), Kajus Kobilinskas ("Aušros" sveikatinimo ir sporto pagrindinė mokykla), Gabriele Filipovaite ("Atžalyno" gimnazija), Povilas Būdrys (Šviesioji gimnazija), Kęstutis Gaidukevičius ("Atžalyno" gimnazija), Goda Ivanauskaitė (Juozo Paukštelio pagrindinė mokykla), Kotryna Kolojanskaitė (Juozo Paukštelio pagrindinė mokykla), Karolina Juknaitė (Juozo Paukštelio pagrindinė mokykla), Birutė Jankauskaitė (Juozo Paukštelio pagrindinė mokykla), Raminta Karčiauskaitė (Josvainių gimnazija), Indrė Liaugminaitė(Šviesioji gimnazija), Miglė Plučiūtė ("Ryto" pagrindinė mokykla).

Informacija - Gabijos Pyragiūtės

2014 m. vasario 26 d.vyko paskutinis protų kovų turas 8- ams, kuriame išaiškėjo dar dvi komandos, dalyvausiančios paskutiniame, baigiamajame protų kovų etape. Į kitą etapą pateko „Atominės" ( „Aušros" sporto ir sveikatinimo pagrindinė mokykla) ir „Kosmonautai" ( „Ryto" pagrindinė mokykla).

Dėkojame rėmėjams:) knygynui „Pegasas" bei „Arbata & Kava".

Informacija – Gabijos Pyragiūtės