Projektas

Motyvuotos komandos dalis – stipri asmenybė

Žmogus nuolat darydamas tą patį demotyvuojasi. Jeigu jis neauga kaip asmenybė, jo motyvacija labai greitai baigiasi. Konvejeris – tai pats blogiausias dalykas, koks tik gali būti motyvacijos prasme. Kada žmogus turi galimybę išmokti ką nors naujo, tobulėti, gauti naujų įgūdžių, tai visuomet jį įkvepia, jam tampa įdomu tai, ką jis daro. Motyvacija veikia kaip siekiamybė.

Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba vykdo suaugusiųjų švietimo ir kvalifikacijos tobulinimo programas. Susitelkdami ties tiesioginių darbų atlikimu, kartais pamirštame pagalvoti apie savųjų darbuotojų poreikius, motyvaciją. Suvokdami, kad galimybė išmokti ką nors naujo, tobulėti, gauti naujų įgūdžių, įkvepia kiekvieną, rimčiau jį motyvuoja, tuomet motyvacija veikia net kaip siekiamybė ir tikėdami, kad vienas iš svarbiausių komponentų, nulemiančių organizacijos sėkmę – tai stipri, puikius profesinius įgūdžius turinti ir motyvuota komanda, parengėme projektą, kurio veiklos buvo orientuotos stiprinti komandą, motyvuoti darbuotojus bendrų tikslų ir rezultatų siekimui.  Projekto veiklos skirtos Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos  darbuotojams, siekiantiems motyvuoti ne tik save, bet ir kitus – švietimo bendruomenės narius, komandų lyderius.

Projektas vyko 2021 metų lapkričio – gruodžio mėnesiais. Komandos narių motyvacijos stiprinimas – pirmas mūsų įgyvendintos  programos žingsnis. Bendravimas – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Kiekvienas turime įgimtą poreikį palaikyti socialinius ryšius su kitais ir nesijaučiame gerai, kai santykiai su žmonėmis nesiklosto. Savo bendravimo poreikius realizuojame įvairiose socialinėse grupėse, o viena iš jų yra darbo aplinka. Tarpusavio ryšiai ir bendravimas grupėse leidžia sėkmingiau realizuoti bendras veiklas. Mokymų metu aptarėme ir gilinomės, kokia motyvacijos dalis priklauso nuo darbuotojo ir kokia nuo organizacijos aplinkos. Dalyvavome mokymuose „Vidinė motyvacija organizacijos veiklos  gerinimui“ ir „Išorinė motyvacija bendro tikslo link“, kuriuos vedė psichologė Vilma Judenienė ir Vaikų dienos centro “Tavo svajonė” direktorius Deividas Judenis.

Tam, kad galėtume padėti kitiems, turime išmokti padėti sau. Kasdienėje veikloje mes susiduriame su įvairiais iššūkiais ir naujais patyrimais. Jeigu laiku nesustojame arba neskiriame laiko savianalizei, nesusimąstome kur link mes judame, susiduriame su nuovargiu, nenoru veikti ir kitomis būsenomis. Veiklų metu daug dėmesio skyrėme savo poreikių aktualizavimui ir supratimui. Mokėmės taikyti  įvairius streso įveikos būdus asmeniniam augimui pastiprinti. Sporto treneris ir sveikos gyvensenos lektorius Rolanas Valionis vedė mokymus „Bendradarbiavimo svarba komandoje“ ir praktikinį užsiėmimą „Aktyvūs streso įveikos būdai“.

Praktikinių užsiėmimų metu „Asmeninis augimas ir meno terapija“ ir „Atsipalaidavimas per saviraišką“ dailininkė Marija Burneikienė mokė atskleisti savo vidinius resursus ir kūrybinius sugebėjimus. Tikime, kad  tinkamai motyvuojamas ir skatinamas darbuotojas geba pasiekti puikių rezultatų, dirbti komandoje ir teikti kvalifikuotą pagalbą sau ir kitiems, patiria pasitenkinimą darbu ir asmeniniu gyvenimu.

Motyvuotos komandos dalis – stipri asmenybė